Jet Pulse Filtreler

Jet Pulse Tipi filtreler

5.000 m³/h - 200.000 m³/h kapasite aralığında üretim yapılabilmektedir.

TES-SAN marka Jet-Pulse Filtre Sistemi her çeşit toz, talaş  ve yağ buharı tutulmasında yüksek performansa sahiptir.

  Kullanım yerine göre uygun ebatlarda torbalar kullanılabilmektedir.

Filtre iç basınç düşümü daha azdır bu da daha düşük fan gücü gerektirdiğinden tasarruf sağlar.

ÇALIŞMA ŞEKLİ

Toz, kirli gaz girişinden, dikine dizilmiş olan torbalı kafeslerin yan yüzeylerinden geçerken, kafes ortasından yapılan emiş sayesinde kafes üzerindeki torbaların dış yüzeyinde birikir.

Kafesler üzerindeki; torba yüzeylerinde biriken tozlar basınçlı havanın anlık vuruşları ile toz toplama bunkerşne dökülür.

Filtre torbaları basıçlı hava yardımı ile temizlenir. Basınçlı hava venturi yardımı ile torba merkezine iletilir. Venturi basınç kayıplarını azaltır ve uzun filtre torbası boyunca dağıtır. Yüksek hızdaki basınçlı hava şoku filtre torbasını şişirir böylelikle torbanın dışında birikmiş toz, torbanın şişmesi ile bunkere dökülür.

Anlık basınçlı hava şok dalgaları patlaçlar yardımı ile dağıtılır. Hava şok dalgaları tekrarlanması sabitlenebilir veya filtre torbalarının direncine göre ayarlanabilir. Hava şok dalgalarının ayarlanabilir olması değişen işletme şartları için uygundur.Basınçlı tank ile uyumlu optimize edilmiş şoklama sistemi, basınçlı hava dağıtım borusu ve patlaçlarla hava şokunu ayarlamada pratik bir çözüm sağlar.